OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Doprava

Ako ušetriť peniaze v domácnosti na doprave bývaní energiách potravinách pr články
autodoprava Bratislava


Na ceste k novej kultúre dopravy a logistiky
 
12.6.2015- Podnikanie v obore akým je doprava a logistika patrí v očiach verejnosti k najmenej obľúbeným. Dopravcovia so svojimi nákladnými autami spôsobujú na cestách neraz zápchy, nehody, hluk a znečisťujú ovzdušie. Lenže bez nich by v obchodoch nebol taký výber produktov, lebo by sa nedostali z bodu A do bodu B. Rast dopravy však vedie v celej Európe k opakovaným dopravným zápcham s mnohými nepriaznivými dôsledkami v podobe strateného času a znečistenia. V dôsledku tohto javu európske hospodárstvo ztráca každoročne takmer 100 miliárd EUR, teda 1 % HDP EU. Každoročne sa zvyšuje znečistenie ovzdušia a hluk. V mestskej doprave vzniká 40 % emisií CO2 a 70 % emisií iných znečisťujúcich látok pochádzajúcich z cestnej dopravy. A aj keď sa tieto problémy objavujú na miestnej úrovni, ich dopad je pociťovaný na úrovni kontinentu: ako je zmena klímy, väčšie zdravotné problémy obyvateľstva, potiaže v logistickom reťazci atď. Mestá ani prepravné spoločnosti nemôžu riešiť tieto problémy osamotene, je potrebná spolupráca každého z nás. 
 
Pripravili sme preto webstránku http://www.logistickyportal.sk/ združujúcu na jednom mieste informácie o prepravných a logistických spoločnostiach, možnostiach ako čo najlepšie ušetriť náklady, čas aj životné prostredie s ponukami od týchto spoločností alebo súkromných osôb. Súčasťou webu je aj možnosť dopytu spolujazdy, či logistické fórum. 
 
Pridajte sa k našej snahe o lepšiu kultúru cestnej dopravy. Kliknite na http://www.logistickyportal.sk/ a založte si svoj firemný či súkromný profil, zverejňujte vaše dopyty na autodopravu alebo spolujazdu. Ušetríte tak minimálne 50%-75% nákladov, čas ale svojou troškou prispejete aj k šetreniu prírody a zdrojov.

Cestovanie vlakom zadarmo od 17.11.2014- Nárok na cestovanie zadarmo vo vnútroštátnych vlakoch v 2. triede majú deti do 15 rokov, žiaci a študenti denného štúdia do 26 rokov, starobní dôchodcovia nad 62 rokov, ako aj predčasní dôchodcovia, poberatelia invalidného, vdovského a sirotského dôchodku.

Na dlhé aj krátke trasy cestujte vlakom, autobusom, MHD zakúpte si ročenku, mesačník, týždenník, denný lístok.

http://www.slovakrail.sk/ - s kartami JUNIOR,KLASIK,SENIOR ušetríte na ceste vlakom min. 25%

auto jazdite na LPG, využívajte jeho max. kapacitu, nájdite si spolucestujúceho takto ušetríte min. 50% nákladov

 

Člen skupiny Freewww.wbl.sk